Дизайн құралдарымен әлеуметтік мәселелерді шешу

24 сәуір күні Yessenov University-де YEMAA заманауи мәдениет орталығының кураторы және негізін қалаушы Асель Ахметжанованың қатысуымен «Дизайн құралдарымен әлеуметтік мәселелерді шешу: Баухаус пен Вхутемастың 20-30 жылдардағы тәжірибесі» тақырыбында қонақ дәрісі өткізілді.

Дәріс барысында дизайн визуалды ортаны қалыптастыру тәсілі ретінде ғана емес, сонымен қатар әлеуметтік мәселелерді шешу және қоғамның өмір сүру сапасын жақсарту мүмкіндігі ретінде қарастырылды. Іс-шара барысында екі жетекші дизайн мектебі – Баухаус пен Вхутемастың бірегей тәжірибесі зерттелді.

Дәріс қатысушылары 20-30 жылдардағы қандай сабақтар мен принциптерді заманауи контексте қолдануға болатынын талқылады. Студенттер дәрісті қызығушылықпен тыңдады, содан кейін спикер іс-шараға қатысушылардың барлық сұрақтарына жауап берді.