YU делегациясы Wismar университетіне барды

2023 жылғы 8 қараша күні академиялық байланыстарды нығайту және екі университеттің ынтымақтастық аясын кеңейту мақсатында Yessenov University делегациясы Германиядағы бірінші Висмар университетіне (Hochschule Wismar) барды.
Іссапардың мақсаты – теңіз кадрларын даярлау саласында стратегиялық әріптестік орнату.

Сапар аясында Висмар университетінің ректоры Bodo Wiegand-Hoffmeister-мен кездесу өтті, онда халықаралық ынтымақтастықты дамыту, оның ішінде инновациялық білім беру бағдарламалары мен ғылыми зерттеулерді дамыту мәселелері талқыланды.

Сапардың ең маңызды және қызықты сәттерінің бірі заманауи технологиялық симуляторлармен және теңіз тренажерларымен оқу-жаттығу орталығына бару болды.

DNV GL Еуропалық тізіліміне кіру жөніндегі жоспарды іске асыру шеңберінде Yessenov University де ҚР Ғылым және жоғары білім министрлігінің қолдауымен Теңіз академиясы базасында толық жабдықталған оқу зертханалары бар академиялық шеберлік орталығы ашылады.

Академиялық шеберлік орталығының шарттарының бірі – университет сатып алатын жабдық соңғы буын болуы керек және аймақ кәсіпорындарының академиялық және ғылыми-өндірістік міндеттерін шешу үшін пайдаланылуы қажет.