Yessenov University ұлттық рейтингте

Ағымдағы жылдың маусым айында Білім беру сапасын қамтамасыздандыру тәуелсіз агенттігі  (БСҚА) өткізген Қазақстандағы жоғары оқу орындарының ұлттық рейтингінің нәтижелері жарияланды.

Университет рейтингісі кему тәртібіне және жалпы көрсеткіштер жиынтығына сәйкес ұйымдастырылған белгілі бір топтарға арналған білім беру мекемелерінің тізімі болып табылады.

Қазақстанның ең үздік жоғары оқу орындарының ұлттық рейтингі үш негізгі көрсеткіш бойынша құрастырылады: жоғары оқу орындарының академиялық көрсеткіштері (70%), жоғары оқу орындарындағы қазақстандық және шетелдік сарапшыларының  (15%) және жұмыс берушілер (15%). жоғары оқу орындарының беделді бағалауы

Yessenov University білім беру бағдарламаларының мамандандырылған және институционалдық БСҚА агенттігінің рейтингісіне қатысып, әдістемесі Берлин жоғары оқу орындарының рейтингісіне негізделген.

Рейтингтің қорытындысы бойынша Yessenov University 18 орынды иеленді.

Жоғары оқу орындарының рейтингісінің мәні сауалнама нәтижесі бойынша алынған деректерге байланысты олардың орнына қарапайым анықтамада емес екенін атап өту керек. Бұл, ең алдымен, өткен жылдармен салыстырғанда университеттің жетістіктер динамикасының бастапқы ерекше зерттеулері; сапаны жақсартудың ықтимал және қажетті бағыттарын анықтау, білім беру ұйымдарында заманауи талаптардан туындайтын ықтимал қауіптер туралы ескерту.

Yessenov University қызметкерлері үшін рейтингтік деректер стратегиялық іс-қимыл жоспарын жасау және жетілдіруді талап ететін қызмет бағыттарын анықтау үшін негіз болып табылады.