Далалық оқу-жаттығу жиындары басталды!

Yessenov University-нің 120-дан астам студенті “Оймашы” оқу орталығының аумағында (“Батыс” өңірлік қолбасшылығының 25744 ә/б) және ҚР ҚМ 29011 ә/б кемелерінде өтетін оқу-жаттығу жиындарына қатысады. 2 жылдың қорытындысы бойынша барлық студенттер өздерінің әскери-есептік мамандықтары бойынша жақсы теориялық білімдері мен практикалық дағдыларын көрсете отырып, оқудан сәтті өтті. Оқу-жаттығу жиыны 34 күннің ішінде өтіп, қатысушыларды әскери қызметтің қиындықтарын еңсеру жолдарын табуға үйретеді. Студенттерді азық-түлікпен және керек-жарақпен қамтамасыз ету әскери нормаларға толық сәйкес болады. Осы уақыт ішінде болашақ түлектер АК-74 Калашников автоматынан ату бойынша практикалық нормативтерді тапсырады. Жиын студенттердің әскери дайындығының қорытынды кезеңі болып табылады. Олар әскери кафедрада теориялық сабақтар барысында алған білімдерін тәжірибеде жүзеге асырады. Жиын біздің Қарулы Күштеріміз үшін оқытылған жұмылдыру ресурсын дайындау тұрғысынан маңызды. Айта кету керек, біздің әскери кафедра еліміздегі оқу жиындарын толық көлемде – жауынгерлік қарудан ату және теңізге шығу арқылы кеме тәжірибесін ұйымдастырумен айналысатын бірнеше әскери кафедралардың ішінде дарасы болып табылады.

Начались полевые учебные сборы!

Более 120 студентов Yessenov University примут участие в учебных сборах, которые пройдут на территории учебного центра «Оймашы» (в/ч 25744 Регионального командования «Батыс») и на кораблях в/ч 29011 МО РК. По итогам 2-х лет все студенты успешно прошли обучения по своим военно-учетным специальностям, показав хорошие теоретические знания и практические навыки. Учебные сборы пройдут в течение 34 дней, приобщая их участников к тяготам и лишениям воинской службы. Снабжение студентов довольствием, вещевым и инвентарным имуществом также будет полностью соответствовать армейским нормам. За это время будущие выпускники сдадут практические нормативы по стрельбе из автомата Калашникова АК-74. Сборы, по сути, являются итоговым этапом военной подготовки студентов. Они на практике реализуют знания, которые получили в ходе теоретических занятий на военной кафедре. Это важно с точки зрения подготовки обученного мобилизационного ресурса для наших Вооруженных сил. И надо сказать, что наша военная кафедра с этой задачей успешно справляется, являясь одной из немногих военных кафедр в стране, которая занимается организацией учебных сборов в полном объеме – со стрельбой из боевого оружия и корабельной практикой с выходом в море.