Әлеуметттік-тәрбие жұмыстар

«Инжиниринг» факультетінің тәрбие және әлеуметтік жұмысының негізінде жатқан мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу тәрбие жұмысының негізгі бағыттарын анықтайды. Факультетте тәрбие жұмысы келесі 8 бағыт бойынша жүргізіледі::

1. Қазақстандық патриотизм және азаматтық тәрбие, құқықтық тәрбие
  2. Рухани-адамгершілік тәрбие
  3. Ұлттық тәрбие
  4. Отбасылық тәрбие
  5. Еңбек, экологиялық және экономикалық тәрбие
  6. Зияткерлік білім беру, ақпараттық мәдениетті тәрбиелеу
  7. Көпмәдениетті және көркем-эстетикалық тәрбие
  8. Дене тәрбиесі, салауатты өмір салты

Тәрбие жұмысы кафедра жұмысының басым бағыттарының бірі болып табылады. Ұйымдастырушы-педагогтар топ белсенділерін таңдайды, старостаны таңдайды, оқу үдерісін бақылайды және оқу жылы ішінде академиялық топтардың сабаққа қатысуы мен үлгерімін бақылайды. Факультет кеңесінде тәрбие жұмысының мәселелері (сабаққа қатысу, үлгерім, іс-шаралар) талқыланады.

Бағыттардың бірі интеллектуалды тәрбие, ақпараттық мәдениетті тәрбиелеу болып табылады. Аталған бағыттың мақсаты-интеллектуалдық қабілеттерін дамыту және қалыптастыру, интеллектуалдық еңбек дағдылары мен біліктерін дамыту, ғылыми-зерттеу қызметіне қызығушылығын дамыту, студенттік шығармашылық (ғылыми-техникалық және көркем) конкурстарын ұйымдастыру, студенттерді мамандық бойынша түрлі олимпиадаларға дайындау. Факультетте келесі үйірмелер мен клубтар құрылды: Жас эколог, жас технолог, машина жасаушылар клубы, бағдарламалау үйірмесі, жасыл энергетика.Ш. Есенов атындағы КМТИУ жанындағы студенттердің бос уақытын өткізу түріне тарту үшін көшбасшылық жастар тобын құру мақсатында «Ин миниринг» факультетінде мұнайшы-инженерлер қоғамының (SPE) студенттік секциясы құрылды. Клуб мүшелері-«Инжиниринг» факультетінің 60 студенті.

Факультет студенттері әр түрлі жарыстарда, конкурстарда және спартакиадаларда үнемі жүлделі орындарға ие болады.

2019 жылы наурыз айында «Көктем ауруы — 2019″қалалық байқауында «Білімді ару «номинациясы бойынша» Органикалық заттардың химиялық технологиясы » мамандығының 3 курс студенті Әлімбаева Раушан марапатталды.

2019 жылы наурыз айында Бимағамбетов Ақжігіт «YESSEN ARYY MEN SULTANY-2019» байқауында 1 орын алды. «Yessen ARY MEN SULTANY-2019» сайысында Қазбекова Әлия «Зерделі Ару» номинациясын жеңіп алды.

«Студенттік көктем — 2019» апталығы аясында өткен жас дарындар байқауында Эстрадалық ән номинациясы бойынша үздік өнер көрсеткені және орындаушылық шеберлігінің жоғары деңгейі үшін Бимағамбетов Ақжігіт 1 орын, Әлімбаева Раушан – 2 орын, факультеттің би тобы 2 орын алды.

«Мен жастарға сенемін» республикалық байқауында патриоттық әндер номинациясы бойынша 2000 ән ұсынылды. Бимағамбетов Ақжігіт өзінің әнімен финалға өтті. Әл-Фараби атындағы ҚазҰУ-да сөйлеген сөзінің қорытындысы бойыншаӘл-Фараби Бимағамбетов Ақжігіт «Қоныр дауыс» номинациясы бойынша дипломмен марапатталды.

2018-19 оқу жылының қорытындысы бойынша тәрбие жұмысы бойынша байқауларға қатысқан және жүлделі орындарға ие болған студенттер саны: республикалық іс – шараларда – 1 орын-2 студент, 2 орын-2 студент, 3 орын-4 студент, халықаралық іс-шараларда-4 студент, 2 хетсо-1 студент, 3 орын-1 студент, қалалық іс-шараларда-1 орын-1 студент.