Геологиялық  және технологиялық аспектілер

“Инжиниринг” факультетінің “Мұнай-газ инжиниринг” және “Геология” кафедралары  «Қиын шығарылатын көмірсутегі кен орындарын игерудің геологиялық және технологиялық аспектілері» атты Халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференция ұйымдастырды. Конференцияның мақсаты- геология және мұнай-газ өндіру саласындағы жаңа әзірлемелермен танысу, ақпарат алу, оларды баптау және практикалық пайдалану, артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтау, сондай-ақ экономикалық тиімділікті негіздеу тәжірибесімен алмасу мүмкіндігі.

Халықаралық ғылыми-практикалық конференция аясында пленарлық отырыс өтті, онда Украина биоресурстар және табиғатты пайдалану ұлттық университетінің “компьютерлік жүйелер және желілер” кафедрасының меңгерушісі, т.ғ. д., профессор Лахно Валерий Анатольевич, “KAZ-Waterhanters” ЖШС Геология және геофизика жөніндегі директорының орынбасары Мурунов Турегали Даутбаевич, “Батысқазжерқойнауы” ӨД Маңғыстау аймақтық инспекциясының басшысы Келбет Алмагүл Салихолақызы сөз сөйледі. Конференцияға қатысушылардың қызығушылығын Мурунов Төреғали Дәуітбайұлының баяндамасы  білдірді. Баяндамада жерді қашықтықтан зондтау (ЖҚЗ) әдістері және Қазақстанда субатомдық технологияны қолдану нәтижелері ұсынылды.